STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki
p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

22 styczeń 2012-28 styczeń 2012

W 2007 roku European Cervical Cancer Association (ECCA) zainicjowała obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Jego celem jest zwiększenie wśród kobiet świadomości na temat raka szyjki macicy i dostępnych możliwości zapobiegania tej chorobie.

22 stycznia 2012 roku rusza ogólnopolska kampania społeczna „Piękna bo zdrowa” organizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (RSM) pod honorowym patronatem Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hanny Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Celem kampanii jest budowa świadomości i edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia rsm, której śmiertelność wśród kobiet w Polsce jest najwyższa w całej Europie.W kraju akcję koordynuje Ogólnopolska Organizacja na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy Kwiat Kobiecości.

Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej atakującym młode kobiety nowotworem. Z powodu raka szyjki macicy co dwie minuty na świecie umiera jedna kobieta. W naszym kraju każdego dnia o chorobie dowiaduje się 10 Polek, 5 z nich umiera. Najczęściej chorują i umierają kobiety w przedziale wiekowym 49 – 54 lata. W ostatnich czasie odnotowano wzrost zachorowalności wśród młodszych kobiet w przedziale wiekowym 34 – 44 lata.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)