STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

O serwisie

Portal powstał w odpowiedzi na duże rozproszenie informacji o bezpłatnych badaniach profilaktycznych organizowanych przez samorządy terytorialne, instytucje oraz organizacje na rzecz mieszkańców województwa łódzkiego.

Głównym celem serwisu jest dostarczenie kompleksowych informacji o programach profilaktycznych oraz innych wydarzeniach związanych z promocją zdrowia realizowanych na terenie województwa łódzkiego. Podstawową jego funkcjonalnością jest Wyszukiwarka, dzięki której każdy mieszkaniec regionu będzie mógł odnaleźć program, z którego mógłby skorzystać. Specjalnie zaprojektowany interfejs filtrowania i wyszukiwania treści umożliwia łatwy dostęp do informacji dedykowanych do konkretnych potrzeb lub grup odbiorców (np. wiek, płeć, problem zdrowotny, miejsce zamieszkania).

Dodawanie nowych programów jest możliwe poprzez wypełnienie przez organizatora działań profilaktycznych specjalnego Formularza dostępnego w serwisie. Po zaakceptowaniu przesłanych danych przez redakcję serwisu program jest automatycznie zamieszczany w bazie danych.

Portal ma ponadto wspierać działania podejmowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w zakresie promowania i realizacji programów zdrowotnych finansowanych z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Szczegółowe informacje na ten temat zamieszczono w zakładce Wojewódzkie Programy Zdrowotne.

W Aktualnościach dowiecie się Państwo o bieżących wydarzeniach związanych z promocją zdrowia w województwie, a w dziale Profilaktyka w pigułce zapoznacie z najważniejszymi definicjami, prawnymi aspektami realizacji działań profilaktycznych oraz zaleceniami i dokumentami określającymi priorytety promocji zdrowia w kraju i Unii Europejskiej.

Treść serwisu redagowana jest przez pracowników Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – co zapewnia wiarygodność i aktualność zawartych informacji.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami o programach profilaktycznych, z których Państwo skorzystali oraz przekazywania sugestii dotyczących funkcjonalności serwisu. Państwa wskazówki z pewnością przyczynią się do wzrostu efektywności prowadzonych działań, jak również jakości zamieszczanych w serwisie informacji.

Organizatorów programów i akcji zapraszamy do zamieszczania w naszej bazie informacji o prowadzonych działaniach.

Mamy nadzieję, że serwis będzie stanowić platformę służącą do wyszukiwania konkretnych i rzetelnych informacji, przydatną dla wszystkich dbających o zdrowie.