STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Populacyjno-przesiewowe wykrywanie rodzin z wysoką genetyczną predyspozycją do rozwoju nowotworów w Gminie Wieluń

(Zrealizowany)

Informacje o programie

Termin realizacjiMon 10/09/2007-Mon 31/12/2012
Opis działań w ramach programu

Pionierskie rozwiązanie oraz unikatowe w skali światowej populacyjno-przesiewowe badania genetyczne pozwalają wykryć zagrożenie nowotworowe w szczególności raka piersi, raka jajnika, raka jelita grubego, na kilka lub kilkanaście lat przed pojawieniem się objawów klinicznych, zwiększając przez to szansę całkowitego wyleczenia, lub zapobiegnięcia ich wystąpieniu.

Na podstawie badań genetycznych identyfikowane grupy ryzyka rozwoju nowotworów złośliwych. Uzyskane wyniki pozwalają zróżnicować opiekę medyczną w zależności od mutacji genetycznej w zakresie profilaktyki, badań kontrolnych oraz optymalnego leczenia.

Warunkiem kwalifikacji do bezpłatnych badań onkologiczno-genetycznych jest wypełnienie ankiety, która dostępna jest w budynku Urzędu Miejskiego w WieluniuRatusz. W okresie czterech lat realizacji tego programu z konsultacji skorzystało ponad 2,7 tys. mieszkańców naszej Gminy. U osób ze stwierdzoną predyspozycją do rozwoju nowotworów wdrożono program badań kontrolnych finansowanych przez Gminę Wieluń.

Kto może skorzystać?

PłećKobiety, Mężczyźni
Grupa docelowa opis

osoby  z terenu Gminy Wieluń w wieku powyżej 18 roku życia, u których wśród krewnych I i II stopnia występowały nowotwory złośliwe

Obszar objęty programem

Powiaty
MiejscowościGmina Wieluń

Miejsca realizacji programu

Javascript is required to view this map.
1. Urząd Miejski w Wieluniu
Godziny przyjęć7:30-15:30
Telefon43 886 02 17
E-mailum.wielun@um.wielun.pl
Adresplac Kazimierza Wielkiego 1, 98-300 Wieluń
.

Program jest organizowany i finansowany przez

Nazwa jednostkiUrząd Miejski w Wieluniu
Typ jednostkiGmina
Addressplac Kazimierza Wielkiego 1, 98-300 Wieluń, powiat: wieluński

Badania genetyczne pozwalają wykryć zagrożenie nowotworowe w szczególności raka piersi, raka jajnika, raka jelita grubego, na kilka lub kilkanaście lat przed pojawieniem się objawów klinicznych, zwiększając przez to szansę całkowitego wyleczenia, lub zapobiegnięcia ich wystąpieniu.

Na podstawie badań genetycznych identyfikowane grupy ryzyka rozwoju nowotworów złośliwych. Uzyskane wyniki pozwalają zróżnicować opiekę medyczną w zależności od mutacji genetycznej w zakresie profilaktyki, badań kontrolnych oraz optymalnego leczenia.

U osób ze stwierdzoną predyspozycją do rozwoju nowotworów wdrożono program badań kontrolnych finansowanych przez Gminę Wieluń.

Jeśli chcesz skorzystać z programu skontaktuj się z wybranym realizatorem.
No votes yet