STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Rozmowy o profilaktyce

Zapraszamy do odsłuchania audycji radiowych na temat ważnych problemów zdrowotnych oraz programów profilaktycznych, które w odpowiedzi na te problemy, przygotował dla Państwa Samorząd Województwa Łódzkiego.

  • Audycja, z udziałem Pani dr Joanny Bodalskiej-Lipińskiej kierownika Wojewódzkiego Ośrodka Diabetologii i Chorób Metabolicznych przy Wojewódzkim Szpitalu im. M. Pirogowa w Łodzi, dotyczy problemu cukrzycy. Liczba zachorowań na tą chorobą przybiera rozmiary epidemii. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie na cukrzycę choruje 180 milionów ludzi, a do 2030 roku liczba ta może się podwoić. Tymczasem świadomość społeczeństwa na temat cukrzycy jest wciąż bardzo mała – co 20-ta osoba myśli, że można się nią zarazić. Przy tak drastycznym wzroście zachorowalności bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka.

    W tym miejscu brakuje pewnej zawartości Flash! Prawdopodobnie twoja przeglądarka nie może jej wyświetlić lub zawartość nie została poprawnie zainicjowana.

  • W tej audycji dowiecie się Państwo, dlaczego warto wykonywać profilaktyczne badania wzroku u małych dzieci. Gościem wywiadu jest Pani Barbara Glück specjalista chorób oczu i realizator programu „Zapobieganie rozwojowi niedowidzenia – wczesne wykrywanie wad wzroku i zeza u dzieci”. Jak możemy usłyszeć od Pani doktor, co 4-te dziecko, które zgłasza się na badania ma jakąś dysfunkcję wzroku. Dlatego zachęcamy rodziców 4 i 5-latków: „Sprawdź jak widzi twoje dziecko”.

    W tym miejscu brakuje pewnej zawartości Flash! Prawdopodobnie twoja przeglądarka nie może jej wyświetlić lub zawartość nie została poprawnie zainicjowana.