STRONA ARCHIWALNA

1 online
Wielkość czcionki

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Piękna bo zdrowa

Piękna bo zdrowa

22 stycznia 2012 roku rusza ogólnopolska kampania społeczna „Piękna bo zdrowa” organizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (RSM) pod honorowym patronatem Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hanny Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Celem kampanii jest budowa świadomości i edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia RSM, której śmiertelność wśród kobiet w Polsce jest najwyższa w całej Europie. Każdego roku prawie 4000 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Codziennie aż 5 z nich umiera! Wystarczy regularnie przeprowadzać badania cytologiczne, do czego przekonują wszystkie osoby związane z kampanią.

Celem kampanii jest również zwrócenie uwagi na potrzebę profilaktyki nie tylko RSM, ale i innych nowotworów narządów rodnych kobiet, w tym m.in. raka jajnika, którego statystyki śmiertelności są równie niepokojące. Ideą kampanii „Piękna bo zdrowa” nie jest jednak zastraszanie, a edukowanie, że badań, które mogą uratować nam życie nie warto się bać, a zdrowie jest jedynym kluczem do piękna i szczęścia – nas samych i naszych bliskich.

Partnerem Medycznym kampanii jest Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl. Wchodząc na stronę internetową www.qzdrowiu.pl. Centrum udostępnia wideokonsultacje z lekarzami i ekspertami wszystkim osobom zainteresowanym tematem Raka Szyjki Macicy – profilaktyki i leczenia choroby. Centrum zapewnia dostęp do specjalistów oraz wsparcie medyczne i psychologiczne dla osób chorych.

Źródło: kwiatkobiecosci.pl

Your rating: None Average: 5 (1 vote)