STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku alergii oraz słuchu

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku alergii oraz słuchu

Samorząd Województwa Łódzkiego i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu zachęcają dzieci w wieku szkolnym, z terenu województwa łódzkiego, do skorzystania ze świadczeń udzielanych w ramach:

„Programu badań przesiewowych w kierunku alergii dla dzieci w wieku szkolnym”, skierowanego do dzieci w wieku 6-12 lat z objawami alergii wziewnej, pokarmowej lub ze zmianami skórnymi o charakterze pokrzywki oraz atopowego zapalenia skóry, u których dotychczas nie została rozpoznana alergia. W ramach Programu przewidziane są dwie konsultacje lekarza alergologa, wykonanie testów alergologicznych w zależności od potrzeby (panelu przesiewowego w kierunku alergii wziewnej lub w kierunku alergii pokarmowej) oraz badania spirometrycznego wg. wskazań lekarza.

„Programu badań przesiewowych słuchu dla dzieci w wieku szkolnym”, którego adresatami są dzieci w wieku 6-12 lat, w ramach którego przewidziana jest konsultacja laryngologiczna oraz wykonanie badania audiometrycznego.

W 2012 roku wyżej wymienione działania będą realizowane po raz pierwszy.

Realizatorem Programów jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Więcej informacji w dziale Programy Wojewódzkie, zakładce Programy 2012 oraz w Wyszukiwarce.

Głównym źródłem finansowania wyżej wymienionych działań jest Samorządu Województwa Łódzkiego.

Your rating: None Average: 5 (1 vote)