STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Ostatni miesiąc aktywności w ramach konkursu Zdrowa Gmina

Ostatni miesiąc aktywności w ramach konkursu Zdrowa Gmina

109 z 211 gmin do końca sierpnia będzie walczyć o zwiększenie frekwencji wśród swoich mieszkańców na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach konkursu Zdrowa Gmina. We wrześniu podczas gali finałowej konkursu poznamy samorządy, które najskuteczniej zachęcały do przeprowadzenia badań mammograficznych, cytologicznych i kolonoskopowych. Zwycięzca zdobędzie tytuł Zdrowej Gminy i 100 000 złotych.

Tymczasem najwyższe statystyki zgłaszalności po raz kolejny odnotowuje gmina Domanice z województwa mazowieckiego – 23% na mammografię i 13,61% na cytologię.

W lipcu spośród 6 województw (mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego i opolskiego), na terenie których realizowana jest druga edycja konkursu, najwyższy średni wzrost zgłaszalności na badania w kierunku wykrywania raka piersi odnotowało województwo opolskie – 5,87%, zaś w kierunku raka szyjki macicy województwo lubelskie – 1,66%.

Spośród 22 gmin z województwa łódzkiego, które zgłosiły do konkursu, autorskie opisy projektów działań promocyjnych z wykorzystaniem nagrody głównej przesłało 13 samorządów i to one będą walczyć o nagrodę. W lipcu najwyższą zgłaszalność na badania mammograficzne odnotowano w gminie Rząśnia – 58,29%, zaś z cytologii najwięcej kobiet skorzystało w gminie Kleszczów – 30,62 %. Natomiast o zwycięstwie będzie decydować wzrost frekwencji na badania przesiewowe, a nie liczba przebadanych osób.

Więcej informacji na ten temat w załączeniu.

Files to download

application/mswordiconInformacja prasowa(463 KB)Informacja prasowa na temat konkursu
Your rating: None Average: 5 (1 vote)