STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Poprzyj Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy

Poprzyj Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy

W 2010 roku rak szyjki macicy stanowił 4,4% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Bezwzględna liczba nowych zachorowań na ten nowotwór
w skali kraju wyniosła 3.078.

W 2010 roku na nowotwór złośliwy szyjki macicy zmarło 1.735 kobiet. W tym samym okresie czasu w województwie łódzkim nowotwór ten stanowił 4,1% wszystkich zgonów nowotworowych w populacji żeńskiej. W Łódzkiem na raka szyjki macicy zmarło 126 kobiet.

Koalicja powstała z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG), Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (PTGO) i Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet. Koalicja ta to platforma zrzeszająca najważniejsze, obecnie działające w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy organizacje, instytucje i osoby, reprezentujące sektor publiczny, samorządowy, pozarządowy i prywatny.

Celem Koalicji RSM jest skupienie potencjału organizacji zainteresowanych walką z rakiem szyjki macicy i opracowanie szczegółowego programu walki z RSM w 5 obszarach: edukacji, cytologii, szczepień, rejestrów oraz finansowania i organizacji systemu, którego realizacja doprowadziłaby do obniżenia zachorowalności i umieralności na raka szyjki macicy o połowę do 2020 roku.

Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy powołała grupy ekspertów, w celu opracowania kompleksowego programu zmian w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy. W efekcie powstał raport: „Rekomendacje kompleksowych zmian w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce”.

Szczegółowe informacje na temat działań Koalicji wraz z Rekomendacjami znajdują się na stronie internetowej: http://koalicjarsm.pl, do której odwiedzenia Departament Polityki Zdrowotnej serdecznie zaprasza.

Your rating: None Average: 5 (1 vote)