STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Światowy Dzień Serca w Łodzi

Światowy Dzień Serca w Łodzi

W niedzielę 27 września w Łodzi (w Pasażu Schillera) odbędą się centralne obchody Światowego Dnia Serca. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oddział łódzki.

Światowy Dzień Serca to wydarzenie o randze międzynarodowej, odbywające się corocznie na całym świecie. Zostało zainspirowane przez World Heart Federation z udziałem World Health Organisation (WHO), UNESCO i UNICEF’u i ma na celu zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Obchody tego dnia organizowane są w ponad 120 krajach na całym świecie.

Imprezie plenerowej będzie towarzyszyło dużo atrakcji sportowych m.in. „Sztafeta dla zdrowia” (przejazd rowerowy, nordic walking, marszobieg, spacer rodzinny), Nie zabraknie występów artystycznych, konkursów oraz punktów konsultacyjnych, w których będzie można zrobić bezpłatne badania (zmierzyć ciśnienie, poziom cholesterolu, zrobić EKG, pulsoksymetrię, obliczyć wskaźnik ryzyka chorób układu krążenia) oraz uzyskać wskazówki, jak dbać o swoje zdrowie. Do udziału w imprezie zostaną zaproszeni eksperci medyczni, dietetycy, osoby publiczne, dziennikarze, wszyscy, którym bliskie jest zdrowie, a szczególnie zdrowe serce.

Szczegółowe informacje:
http://dzienserca.com.pl/
http://dzienserca.fumed.pl/

W zakresie organizacji Światowego Dnia Serca z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym współpracuje Agencja BC MFD Media Communications, która zaprasza również do współdziałania firmy, media, organizacje i stowarzyszenia, kluby sportowe, a także wolontariuszy.

Więcej informacji pod numerem tel.: (22) 403-50-91 lub e-mail: bcmfd@bcmfd.pl.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)