STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Odżywiaj się prawidłowo i bądź aktywna w ciąży!

Odżywiaj się prawidłowo i bądź aktywna w ciąży!

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie zaprasza kobiety w ciąży do udziału w ogólnopolskim bezpłatnym programie edukacyjnymWdrożenie zasad prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”, który realizowany jest w ramach projektu Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej (znanego pod hasłem Zachowaj Równowagę).

Prawidłowe odżywianie i odpowiednia aktywność fizyczna w czasie ciąży wpływają na optymalny rozwój dziecka w okresie płodowym i jego zdrowie po urodzeniu, zapewniają ciężarnej lepsze przygotowanie do porodu, zmniejszają częstość i nasilenie dolegliwości ciążowych oraz umożliwiają szybki powrót do formy po porodzie – odzyskanie właściwej masy ciała i figury w sposób bezpieczny dla matki i dziecka.

W ramach programu przyszłe mamy otrzymują bezpłatne porady z zakresu żywienia i aktywności fizycznej w okresie ciąży i karmienia piersią oraz materiały edukacyjne m.in. kalendarz, broszurę, ulotki, magnesy, planer zakupów, pomocne w zmianach i poprawie nawyków żywieniowych.


Realizacja programu:

Centrum Medyczne Szpital Św. Rodziny w Łodzi, ul. Wigury 19
mgr dietetyki Anna Zielińska
zapisy pod nr telefonu: (42) 254 96 91 lub bezpośrednio w placówce

NZOZ "ESKULAP", Poradnia Położniczo-Ginekologiczna
Położna Edyta Zalewska
Skierniewice, ul. Jana III Sobieskiego 29
tel. (46) 832 13 29 w. 111, (46) 833 37 76 w. 111

Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie
Poradnia K, Tuszyn, ul. Żeromskiego 24/26
tel. (42) 614 30 98 , (42) 614 30 97


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.zachowajrownowage.pl


Projekt Zachowaj Równowagę finansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia.
 

Źródło: Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

Jeszcze nie zagłosowałeś