STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

II Skierniewicki Tydzień Walki z Rakiem Piersi - bezpłatne badania mammograficzne!

II Skierniewicki Tydzień Walki z Rakiem Piersi - bezpłatne badania mammograficzne!

Od najbliższego poniedziałku, 13 października w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach rozpoczyna się II Skierniewicki Tydzień Walki z Rakiem Piersi organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem „Amazonka” oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Akcja potrwa do 17 października a jej głównymi punktami są: bezpłatne badania mammograficzne, przemarsz ulicami Skierniewic i otwarty wykład dla wszystkich zainteresowanych.

W czasie trwania akcji, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach panie w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie wykonać badania mammograficzne. Warunkiem jest nieuczestniczenie w takich badaniach w ciągu ostatnich 2 lat. Od 13 do 17 października w wydłużonych godzinach będzie przyjmować Pracownia Mammografii WSZ w Skierniewicach przy ul. Sobieskiego 4 (budynek główny szpitala, kondygnacja „0”). Badania będą wykonywane codziennie w godzinach 8.00-15.00, a w środę, 15 października do godz. 18.00. Badania są bezpłatne, należy uprzednio zarejestrować się telefonicznie pod nr: 46 834 08 54.

15 października o godz. 12.00 spod kinoteatru Polonez wyruszy marsz młodzieży oraz amazonek, który ma za zadanie promować zdrowy styl życia oraz profilaktykę zdrowotną wśród mieszkańców Skierniewic. Tego samego dnia o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się otwarty wykład pt. "Europejski Kodeks Walki z Rakiem", który wygłosi dr Marek Tazbir z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi.

Badania mammograficzne są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach

Dokumenty do pobrania

image/jpegiconPlakat(360.54 KB)
Jeszcze nie zagłosowałeś