STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Badaj piersi! Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Badaj piersi! Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Październik jest miesiącem, w którym, jak co roku, Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Fundusza Zdrowia przypomina wszystkim Paniom o tym, że warto badać piersi w każdym wieku. Na raka piersi choruje wciąż zbyt wiele kobiet.

W zeszłym roku Łódzki Oddział NFZ zapłacił za kilkaset okaleczających zabiegów mastektomii. Można było uniknąć bólu i strachu związanego z tą operacją, gdyby w porę panie skorzystały z bezpłatnych badań.

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Program profilaktyki raka piersi wysłał właśnie 180 tysięcy zaproszeń na bezpłatną mammografię!

Zaproszenia trafią do tych pań, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii w ramach programu profilaktycznego i są w wieku od 50 do 69 lat.

W zaproszeniu wskazany jest najbliższy gabinet lub mammobus, w którym można skorzystać z badania. Oczywiście każda z pań może skorzystać z mammografii w dowolnie wybranej placówce, która ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację programu profilaktyki raka piersi. W województwie łódzkim jest 20 stacjonarnych pracowni mammograficznych i 33 mammobusy.

Panie, do których nie trafi zaproszenie, a kwalifikują się do badania, mogą także skorzystać z mammografii.

Bezpłatna mammografia finansowana przez NFZ jest jednym z badań, które pomagają szybko, bezboleśnie i bez kolejki wykryć nawet najmniejsze zmiany w piersi.

Wyszukiwarka placówek, w których można skorzystać z bezpłatnej mammogarfii

Mammobusy w Łódzkiem

Źródło oraz więcej szczegółowych informacji: Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Fundusza Zdrowia

Jeszcze nie zagłosowałeś