STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

Ruszył konkurs plastyczny „Dzieciństwo bez próchnicy”, organizowany przez Ministerstwo Zdrowia

Ruszył konkurs plastyczny „Dzieciństwo bez próchnicy”, organizowany przez Ministerstwo Zdrowia

Departament Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia organizuje dla dzieci i przedszkoli uczestniczących w projekcie pn. „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" konkurs „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Celem konkursu jest:
• propagowanie prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym
• ograniczenie występowania choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu zdrowia jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym
• promocja Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 2 do 6 lat uczęszczające do przedszkoli, które biorą udział w projekcie Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

Konkurs trwa od 1 września 2015 r. do końca lutego 2016 r. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie pracy wraz z prawidłowo wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.
Nagrodami w konkursie będą zabawki/gry i zestawy do ćwiczeń. Uhonorowane zostaną zarówno dzieci (laureaci prac), jak i przedszkola, z którego przesłane zostało zgłoszenie laureata. Wartość nagród dla jednej placówki wyniesie ok. 2 000 zł.

Źródło: www.mz.gov.pl

Jeszcze nie zagłosowałeś