STRONA ARCHIWALNA

0 online
Wielkość czcionki

2 gminy z województwa łódzkiego w finale II edycji Konkursu Zdrowa Gmina

2 gminy z województwa łódzkiego w finale II edycji Konkursu Zdrowa Gmina

Spośród 109 gmin z 6 województw, które nadesłały projekty działań promujących profilaktykę nowotworową z wykorzystaniem nagrody głównej, czyli 100 000 PLN, 12 zakwalifikowało się do finału II edycji konkursu Zdrowa Gmina. Wśród nich są 2 gminy z województwa łódzkiego: Bolesławiec i Zduńska Wola. Zwycięzców, którzy otrzymają tytuł Zdrowej Gminy oraz nagrody finansowe, poznamy 23 września br. podczas gali finałowej konkursu. W dniach 14-20 września br. na stronie internetowej www.konkurszdrowagmina.pl można zapoznać się najciekawszymi opisami projektów i zagłosować na najlepszy z nich.

Zachęcamy do oddawania głosów na gminy z naszego regionu.

31 sierpnia br. organizatorzy konkursu Zdrowa Gmina zakończyli monitoring statystyk zgłaszalności w dzielnicach Warszawy oraz gminach z 6 województw (mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i opolskiego), w których władze lokalne zachęcały mieszkańców do wykonania bezpłatnych badań w kierunku wykrywania raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Wśród laureatów II edycji konkursu Zdrowa Gmina znalazły się:

- Gmina Bierawa (woj. opolskie)
- Gmina Bolesławiec (woj. łódzkie)
- Gmina Domanice (woj. mazowieckie)
- Gmina Gogolin (woj. opolskie)
- Gmina Harasiuki (woj. podkarpackie)
- Gmina Kałuszyn (woj. mazowieckie)
- Gmina Klimontów (woj. świętokrzyskie)
- Gmina Krzywda (woj. lubelskie)
- Gmina Latowicz (woj. mazowieckie)
- Gmina Raków (woj. świętokrzyskie)
- Gmina Szelków (woj. mazowieckie)
- Gmina Zduńska Wola (woj. łódzkie).

Gmina, której opis działań promujących profilaktykę nowotworową zbierze największą liczbę głosów internautów, zdobędzie "Wyróżnienie Publiczności". W dniach 14-20 września br. na stronie internetowej www.konkurszdrowagmina.pl wybierając „Głosuj” w zakładce „O Konkursie” będzie można zapoznać się z projektami i oddać głos na najlepszy z nich. Zdobywcę wyróżnienia poznamy podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się 23 września br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wtedy poznamy również trzy najlepsze gminy, które otrzymają tytuł Zdrowej Gminy oraz nagrody finansowe (I miejsce – 100 000 zł, II miejsce – 50 000 zł, III miejsce – 25 000 zł) na realizację opisanych działań. Na uroczystości zostaną zaprezentowane wyniki dotyczące wzrostu zgłaszalności na badania mammograficzne i cytologiczne wśród jednostek biorących udział w konkursie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)